2014m. Rule Changes

2014m. FIBA TAISYKLIŲ PAKEITIMŲ SANTRAUKA

1. Pusapskritimių zonos, kuriose nefiksuojama įsirėžimo pražanga puolėjui, linijos yra šių zonų dalis;
  2. Komandos gali turėti numerius nuo 1 iki 99 bei 0 ir 00;
  3. Jei startinio penketo žaidėjas (-ai) susižeidžia rungtynėms dar neprasidėjus arba žaidėjui suteikiama medicininė pagalba laikotarpyje tarp baudos metimų, jį nedelsiant gali pakeisti kitas žaidėjas (-ai). Šiuo atveju varžovo komandai, jei ji to pageidauja, leidžiama keisti tiek pat žaidėjų;
  4. Kiekvienai komandai gali būti suteikta:
  • 2 minutės pertraukėlės pirmoje rungtynių pusėje;
  • 3 minutės pertraukėlės antroje rungtynių pusėje, iš kurių tik 2 minutės pertraukėlės gali būti suteiktos per paskutines 2 ketvirtojo kėlinio minutes;
  • 1 minutės pertraukėlė kiekviename pratęsimo kėlinyje.
  1. Atakos trukmės laikrodis turi būti išjungiamas ir skiriamas naujas 24 sek. kamuolio valdymo laikas, jei įmetimas iš užribio skiriamas varžovų komandai, nes atakavusi komanda prasižengė arba pažeidė taisykles.

6. Kai kamuolys paliečia varžovų krepšio lanką, atakos trukmės laikrodis perjungiamas taip:

• turi rodyti 24 sekundes, jei besigynusi komanda pradėjo valdyti kamuolį;
  • turi rodyti 14 sekundžių, jei atakavusi komanda vėl atkovojo ir pradėjo valdyti atšokusį nuo lanko  kamuolį.
  1. Besiveržiančiam link krepšio ir esančiam ore puolėjui atsitrenkus į besiginantį žaidėją, esantį pusapskritimio zonoje, kurioje nefiksuojamos įsirėžimo pražangos, puolėjui neturi būti fiksuojama pražanga puolant (nebent puolėjas neleistinai naudoja rankas, kojas, kūną). Ši taisyklė galioja, jei:
  • puolėjas su kamuoliu rankose yra pašokęs į viršų, ir
  • jis bando mesti (įdėti) kamuolį į krepšį ar atlikti perdavimą, ir
  • besiginančio žaidėjo viena ar abi pėdos liečia pusapskritimio zoną, kurioje nefiksuojamos įsirėžimo pražangos.
  1. Jei techninė pražanga paskirta:
  • žaidėjui, tai ši techninė pražanga įrašoma jam ir įskaitoma į komandos pražangų skaičių;
  • komandos suolo personalui, techninė pražanga įrašoma treneriui ir neįskaitoma į komandos pražangų skaičių.

Varžovų komanda turi mesti 1 baudos metimą ir žaidimas tęsiamas:

• kamuolio įmetimu iš užribio ties vidurio linija, priešingoje sekretoriato stalui pusėje;
  • ginčijamo kamuolio išmetimu vidurio apskritime, jei tai įvyksta prieš pirmojo kėlinio pradžią.
  1. Žaidėjas, kuriam paskirtos 2 techninės pražangos, yra diskvalifikuojamas iki tų rungtynių pabaigos.
  2. Prieš rungtynes patvirtinti ir vėliau naudoti skubaus pakartojimo sistemą (SPS) (jei ji yra), kuri, prieš pasirašant rungtynių protokolą, padėtų nuspręsti:
  • kėlinio ar pratęsimo pabaigoje:

-  ar sėkmingas metimas buvo atliktas prieš aidint kėlinio pabaigos signalui.

-  ar liko ir kiek liko žaidimo laiko, jei

• metikas peržengė aikštės ribas;
  • pažeista 24 sek. taisyklė;
  • pažeista 8 sek. taisyklė;
  • pražanga fiksuota prieš žaidimo laiko pabaigą.

• kai rungtynių laikrodis rodo, kad liko žaisti 2:00 minutes ar mažiau ketvirtajame kėlinyje ar pratęsime,

-  ar sėkmingas metimas atliktas prieš aidint 24 sek. signalui;

-  ar metimas atliktas prieš fiksuojant bet kokią pražangą;

-  nustatyti žaidėją, nuo kurio kamuolys pateko į užribį.

• bet kuriuo žaidimo momentu

-  ar sėkmingas metimas buvo 2 ar 3 taškų vertės;

-  kaip turi būti koreguojamas likęs laikas, kai sutrinka rungtynių laikrodis ar atakos trukmės laikrodis;