Prisijungimas

Naujienos

Europos čempionate – trys Lietuvos teisėjai

Lietuvos krepšinio teisėjai sulaukė džiuginančios naujienos iš Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) – net trys mūsų šalies arbitrai gavo paskyrimus teisėjauti 2022 m. Europos vyrų krepšinio čempionate, kuris vyks Čekijoje, Sakartvele, Vokietijoje ir Italijoje.

Svarbiausiose senojo žemyno kovose dirbs trys vilniečiai – Gvidas Gedvilas, Tomas Jasevičius ir Gintaras Mačiulis. 38-erių Gedvilui ir 39-erių Mačiuliui tai bus debiutas Europos čempionate, tuo tarpu 45-erių Jasevičius tokio lygio turnyruose yra dirbęs ne kartą, o 2017-iųjų pirmenybėse teisėjavo mažajame finale tarp Ispanijos ir Rusijos.

Visi šie arbitrai yra tarp dešimties geriausiųjų Lietuvoje bei reguliariai teisėjauja FIBA Čempionų lygos rungtynėse.

Tuo tarpu kitiems Lietuvos krepšinio teisėjams vasara – ne mažiau darbinga. Visi 11 (9 vyrai ir 2 moterys) Lietuvos krepšinio teisėjų, turinčių FIBA kategoriją, šią vasarą teisėjauja jaunimo čempionatuose, dalis jų dirbo ir FIBA rinktinių languose. Tarp šio vienuoliktuko – ir Milita Stalaučinskaitė, šią vasarą debiutavusi tarptautinėje krepšinio arenoje. Iš Šiaulių kilęs Aurimas Borusas darbavosi Europos U20 merginų krepšinio čempionato finale, o jau minėtas G. Gedvilas dirbo Pasaulio U17 merginų krepšinio čempionato finale.

Europos vyrų krepšinio čempionatas prasidės rugsėjo 1-ąją.

LKL- Lietuvos Krepšinio Lyga
NKL - Nacionalinė Krepšinio Lyga
RKL - Regionų Krepšinio Lyga